توصیه های ایمنی برای مستاجران

۱- توصیه های ایمنی برای مستاجران

توصیه های ایمنی برای مستاجران آنچه را که صاحب خانه باید برای تأمین امنیت خانه اجاره ای شما انجام دهد تا شما در امنیت باشید. اگر نگران ایمنی خود در خانه ی استیجاری هستید می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.

۱-۱- گزارش آتش سوزی

توصیه های ایمنی برای مستاجران ،اگر با حادثه آتش سوزی در منزل روبرو شدید فوراً با شماره آتش نشانی تماس بگیرید و حادثه آتش سوزی و محل آن را گزارش دهید. حتی اگر بوی سوختنی به مشام شما رسید ولی دقیقاً نمی دانید از کجا است، بازهم با آتش نشانی تماس بگیرید.

۲-۱- مسئولیت صاحب خانه برای ایمنی در مقابل آتش سوزی

۱- موجر مسئول سیم کشی برق و هرگونه لوازم الکتریکی است که به مستأجر کرایه می دهد.

۲- تهیه گاز و یا هر نوع لوازم گازی سالم که صاحب خانه متعهد به ارائه دادن آن است باید هرساله توسط مهندسین ایمنی گاز باید بررسی شوند، این یک وظیفه قانونی است.

۳- هر مبلمانی که به مستأجر ارائه می شود بایستی تا حد مطلوبی در مقابل آتش مقاوم باشد.

۴- صاحب خانه ها اگر مقررات ایمنی در مقابل آتش را رعایت نکنند، باید جریمه شده و احتمالاً راهی زندان شوند.

۳-۱- آلارم هشداردهنده دود

۱- بیشتر صاحب خانه های منازل خصوصی باید مطمئن شوند که آلارم های دود بر روی سقف تمام طبقات اجاره داده شده نصب شده باشد.

۲- آن ها باید مطمئن شوند که آلار مهای دود ارائه شده در ابتدای سکونت هر مستأجر جدید به طور منظم کار می کنند.

۳- پس ازاینکه وارد ساختمان شدید شما مسئول بررسی زنگ هشدارها هستید و باید ببینید آن ها به درستی کار می کنند یا خیر؟ اگر زنگ هشدار ازکارافتاده باشد، بررسی کنید که آیا نیاز به باتری های جدید دارد یا خیر؟ اگر نیاز به باتری های جدید باشد برای تعویض آن ها با صاحب خانه تماس بگیرید.

۴- بیشتر خانه ها توسط سنسورهایی به آژانس های مسکن، شوراهای محلی مستقلات یا آتش نشانی محل متصل هستند و در صورت بروز حریق باید به سرعت به حادثه رسیدگی شود و از گسترش آتش سوزی و ایجاد دود زیاد جلوگیری شود.

۵- به صاحب خانه اجازه دهید که به خانه شما آمده و آلار مهای تشخیص دود را تنظیم یا تعمیر کند.

۴-۱- دتکتورهای مونوکسید کربن

توصیه های ایمنی برای مستاجران اکثر خانه هایی که صاحب خانه خصوصی دارند باید در هر اتاق یک آشکارساز مونوکسید کربن نصب کنند که با یک آتش سوزی زغال سنگ یا چوب در منزل آلارم آن به صدا در آید. اگر شما مستأجر شورا یا املاک مسکن هستید صاحب خانه شما ممکن است یکی از آلارم های محدود را برای شما نصب کند البته درصورتی که شما تقاضا کنید.

اگر آلارم های دود در ساختمان شما نصب نشده است می توانید به شورای امنیت محلی در مورد آتش سوزی شکایت کنید اگر نگرانی ایمنی آتش نشانی در خانه خود هستید، می توانید از اداره بهداشت شورای محلی برای بازرسی خانه خود و بررسی خطرات بهداشتی و ایمنی درخواست دهید. این شورا از سیستم رتبه بندی بهداشت و ایمنی مسکن برای ارزیابی اینکه آیا خانه شما امن است یا ناامن استفاده می کند. این شورای محلی بعد از بازرسی سیستم اطفاء حریق و آلارم دود اگر مشکلی در سیستم وجود داشته باشد علیه مالکان ساختمان اقدام به شکایت می کند.

۵-۱- اگر صاحبخانه شما آلارم دود را نصب نکرد

توصیه های ایمنی برای مستاجران در این صورت این شورامی تواند به صاحب خانه ۲۸ روز فرصت دهد و به شما نیز اطلاع دهد که بعدازاین مدت حتماً باید صاحب خانه سیستم عامل های دود و آشکارساز مونوکسید کربن را نصب کند. اگر صاحب خانه شما این سیستم های حفاظتی را نصب نکرد این شورا می تواند او را تا مبلغ پنج هزار پوند جریمه کند.

۶-۱- ایمنی در مقابل آتش در خانه های مشترک

۱- خانه های که به صورت اشتراکی هستند قبلاً به عنوان خانه های اشتغالی چندگانه (HMOS) توسط شورای محلی مجوز گرفته اند؛ باید توجه داشت چنین خانه هایی علاوه بر موارد یادشده بایستی امکانات احتیاطی اضافی نیز داشته باشند.

۲- به عنوان یکی از شرایطی که صاحب خانه ها طبق مجوز خود دارند، می توانند از درب های ضد حریق، مسیرهای فرار محافظت شده، آتش خاموش کن ها و دیگر تجهیزات اطفا و یا همه ی آن ها برای خاموش کردن آتش ها در شرایط اضطراری استفاده کنند.

۳- به مستأجران خانه های مشترک هم باید یک نسخه از آخرین گزارش بازرسی برق داده شود.

۷-۱- ایمنی آتش سوزی در سیستم برقی

سیستم برقی ساختمان می تواند علت اصلی آتش سوزی تصادفی در خانه باشد. اگر نگران امنیت ایمنی در خانه خود هستید. حتماً با مالک ساختمان تماس بگیرید. این نگرانی ها می توانند شامل موارد زیر باشند:

۱- شرایط سیم کشی

۲-  شاخه های سیم و پریز و اتصالات که شل وصل شده اند

۳- کابل های پاره شده و لخت

۴- سوکت هایی که کار نمی کنند و علائم سوختگی دارند و سریع داغ می شوند

۸-۱- ایمنی گاز

لوازم خانگی گازسوز یا لوله های گاز آسیب دیده در خانه شما می توانند باعث نشت گاز شده و خطرات آتش سوزی و مسمومیت کربن را ایجاد کنند. اگر نگران امنیت ایمنی در مورد ایمنی در مقابل آتش سوزی توسط گاز هستید با صاحب خانه خود تماس بگیرید تا آن را دفع کند.

۹-۱- ایمنی مبلمان در مقابل آتش

وقتی که ساختمانی را به صورت مبله اجاره می کنید باید مبلمان، بالشتک ها و تشک استانداردهای ایمنی را داشته باشند.

۱۰-۱- پس از آتش سوزی

توصیه های ایمنی برای مستاجران اگر پس از آتش سوزی امکان اقامت و زندگی در ساختمان سوخته را ندارید با شورای محلی خود تماس بگیرید تا محلی را برای اقامت موقت شما در نظر بگیرند. اگر پس از آتش سوزی کارشناس آتش نشانی گفت که خانه شما امن است برای بازگشت به خانه به این نکات توجه کنید:

۱- برای انجام تعمیرات با صاحب خانه خود تماس بگیرید.

۲- برای مطالبه و ادعای مالکیت شخصی خود به عنوان مستأجر با شرکت بیمه خود تماس بگیرید.

۳- از مالک ساختمان بخواهید که سیستم گاز، برق و تجهیزات ایمن سازی خانه را چک کند.

۴- درصورتی که خانه شما به شدت آسیب دیده و نمی شود در آن زندگی کرد و از طرفی صاحب خانه می گوید باید اجاره بهارا تماماً بپردازید، این مسئله را با یک مشاور در میان بگذارید تا او راه حل مناسب را برای شما پیدا کند.

 

توجهکارشناسان شرکت فنی و مهندسی #آبادگستر_تاسیسات_ایرانیان (مشاور، ناظر و مجری مورد تائید سازمان آتش نشانی) با شمار تماس ۹۸۲۱۹۵۱۱۹۹۷۰+ داخلی ۱۰۵ یا ۱۲۵ همواره آماده پاسخگوئی به سوالات شما همراهان عزیز بویژه در زمینه توصیه های ایمنی برای مستاجران هستند. همچنین شما می‌توانید با ارائه نظرات سازنده خود در بخش نظرات و یا از طریق ارسال به آدرس پست الکترونیکی info@atapars.com ما را در جهت ارتقاء سطح علمی مطالب یاری فرمائید. استفاده از این مطلب با ذکر نام شرکت فنی و مهندسی #آبادگستر_تاسیسات_ایرانیان و یا آدرس سایت www. atapars.cm بلامانع است.
Loading
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
    نام نویسنده:
    سید علی موسوی زاویه
    تاریخ انتشار:
    ۰۲ مرداد ۱۳۹۸
بازگشت