خانه » دانلودها » آتش نشانی » لیست قیمت » شارژ کپسول آتش نشانی در سال 1399

لیست قیمت شارژ کپسول آتش نشانی در سال ۱۳۹۹

نگارنده:

|

Share

|

(1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars)

تاریخ نگارش:

تاریخ آخرین تغییرات:

لیست قیمت شارژ کپسول آتش نشانی

توضیحات فایل

  • Version ۹۹۰۱
  • Download ۹۷
  • File Size ۴۰۰
  • Create Date ۱۳۹۹/۰۸/۲۲

لیست قیمت شارژ کپسول آتش نشانی در سال ۱۳۹۹ در استان تهران توسط شرکت فنی و مهندسی #آبادگستر_تاسیسات_ایرانیان ، دارنده کارگاه تخصصی شارژ کپسول آتش نشانی ارائه شده است. لیست قیمت شارژ کپسول آتش نشانی در سال ۱۳۹۹ پس از بررسی قیمت و کیفیت مواد مصرف شده جهت استفاده در کپسول آتش نشانی قیمت‌گذاری شده است.

۱- هزینه شارژ کپسول آتش نشانی

همه ی خاموش کننده ها اعم از انواع مختلف آن مثل کپسول آتش نشانی پودری ، کپسول آتش نشانی CO2 ، فوم ، گاز و مایع باید دارای یک سری ویژگی های مشترک باشند تا بتوان از آنها برای اطفاء حریق استفاده نمود. یکی از این ویژگی ها فشار داخل محفظه می باشد که باید حدود ۷atm یا ۱۰۰psi باشد، علاوه بر این باید برد پرتاب حداقل بین دو تا هفت متر باشد تا از نزدیکی بیش از حد به آتش هنگام عملیات اطفاء حریق جلوگیری شود. همه ی کپسول های آتش نشانی دارای درصد راندمان هستند. راندمان در خاموش کننده ها به مقدار باقی مانده از مواد داخل محفظه پس از استفاده از دستگاه میباشد. پانزده درصد از مواد درون محفظه خاموش کننده های پودری و پنج درصد از مواد داخل محفظه سایر کپسول ها، تخلیه نشده و درون محفظه باقی می مانند.

سرعت و زمان تخلیه کپسول نیز دارای استاندارد جهانی می باشد، زمان تخلیه کپسول ها نباید کوتاه باشد و فردی که از کپسول استفاده می کند، باید زمان کافی برای اطفاء کامل حریق داشته باشد؛ هرچه این زمان کمتر باشد امکان برگشت شعله های آتش بیشتر است.

۲- زمان شارژ کپسول های آتش نشانی

معمولا کپسول های پودری باید سالانه یا هر دو سال یکبار شارژ شوند و دیگر کپسول ها بسته به نوعشان زمان آنها مشخص میشود. دقت داشته باشید که باید تاریخ شارژ قبلی و بعدی روی محفظه توسط یک برچسب قرارگرفته باشد، تا مصرف کننده از تاریخ دقیق شارژ بعدی اطلاع داشته باشد. خاموش کننده های پودری باید ماهانه چک و بررسی شوند، این بررسی شامل چک کردن سیلندر، ‌مهره ها، ‌کارتریج و ظاهر محفظه می باشد.

لیست قیمت شارژ کپسول آتش نشانی در سال ۱۳۹۹ با در نظر گرفتن کلیه شرایط اعلام شده است.

۳- شارژ کپسول

کپسول آتش نشانی هر شش ماه یکبار باید بررسی شوند. در هنگام شارژ حتما تست هیدرو استاتیک را برای خاموش کننده تان انجام دهید.

نکته:خاموش کننده ها را به صورت چشمی بازرسی کنید و نقاط جوشکاری را بررسی کنید، وجود هرگونه ترک و عوامل غیرطبیعی بر روی بدنه باید بررسی شود تا در هنگام بروز حوادث مشکل آفرین نباشد.

۴- نکات ایمنی هنگام شارژ کپسول آتش نشانی

  • اگرحتی یک بار پس از شارژ از کپسول استفاده کردید، باید مجددا آن را شارژ کنید. به هیچ وجه این مورد را دست کم نگیرید. چرا که با کاهش مواد محفظه زمان تخلیه آن نیز کاهش می یابد.
  • پلمپ روی شیر ضامن باید براحتی باز شود. پلمپ حتما باید بررسی شود، درصورتی که پلمپ روی محصول بازشده باشد باید درمورد آن کپسول تحقیق شود تا مورد استفاده قرار نگرفته باشد.
  • درصورتی که خاموش کننده دارای زنگ زدگی، لک و ترک در قسمت های جوشکاری یاروی بدنه داشت بایدحتما هنگام سرویس یا شارژ نسبت به رفع آن اقدام شود.
  • توجه داشته باشید که پس ازشارژ ،‌کپسول باید وزن شود و مقدار آن با وزن استاندارد جهانی برابر باشد.
  • هنگام تحویل کپسول باید یک برچسب که نحوه استفاده از دستگاه را شرح می دهد، روکش پلاستیکی دور محفظه و یک برچسب که تاریخ دقیق آخرین شارژ و تاریخ شارژ بعدی را نمایش می دهد به آن متصل باشد.

تمام هزینه های لازم جهت انجام این خدمات در لیست قیمت شارژ کپسول آتش نشانی در سال ۱۳۹۹ دیده شده است.

۵- تست هیدرواستاتیک چگونه انجام می شود ؟

این بازرسی با استفاده از فشار مایع انجام می شود، هنگامی که خاموش کننده شما به مراکز معتبر شارژ کپسول آتش نشانی فرستاده می شود، ابتدا مواد داخل آن کاملا تخلیه می شود. سپس یک مایع مانند آب به داخل محفظه تزریق می شود، حجم این مایع تا زمانی که فشار آن به فشار معین شده برسد ، افزایش می یابد. پس از آن راه ورود مایع به محفظه راقطع کرده، برای مدتی کپسول را رها می کنند  تا اگر سوراخ و یا درزی دارد آب از آن خارج شود؛ پس از آن دوباره فشار آب درون محفظه را اندازه گیری می کنند و درصورتی که شاهد افت فشار باشیم، یعنی بدنه کپسول سالم نخواهد بود.

نکته : تست هیدرواستاتیک کپسول در واقع برای اطلاع از نشتی و خرابی محفظه کپسول آتش نشانی انجام می شود.

این روش بسیار دقیق تر از روش بررسی ظاهری کپسول یا استفاده از مایع رنگی برای پیداکردن سوراخ روی بدنه آن می باشد. شما می توانید این تست را درخانه تان به کمک یک مایع رنگی که بتوان آن رابر روی بدنه خاموش کننده تشخیص داد ، انجام دهید.

نکته : اما این تست دقت بالایی نداشته و بهتراست تست هیدرواستاتیک کپسول آتش نشانی توسط شرکت معتبر و به صورت استاندارد صورت گیرد.

۶- اتحادیه شارژ کپسول آتش نشانی تهران

اتحادیه شارژ کپسول آتش نشانی تهران بعنوان مرجع قیمت گذاری خدمات شارژ کپسول آتش نشانی شناخته می شود و هر ساله با انتشار لیست قیمت شارژ کپسول آتش نشانی نسبت به قیمت گذاری ارائه این خدمات اقدام می نماید. لیست قیمت شارژ کپسول آتش نشانی در سال ۱۳۹۹ بعنوان جدیدترین لیست قیمت منتشر شده است.

توجه: کارشناسان و مشاورین شرکت فنی و مهندسی #آبادگستر_تاسیسات_ایرانیان (مشاور، طراح، ناظر و مجری مورد تایید سازمان آتش نشانی) با شماره تماس ۹۱۳۰۵۰۶۸ – ۰۲۱ داخلی ۱۰۵ یا ۱۲۵ همواره آماده پاسخگوئی به سوالات شما همراهان گرامی می‌باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ما و آگاهی از محصولات ، پروژه ها ، دانلودها ، اخبار و رویدادها و مقالات مرتبط با حوزه ایمنی و آتش نشانی ، سایت شرکت آبادگستر تاسیسات ایرانیان را به دوستان خود معرفی فرمائید. همچنین جهت ارتباط با کارشناسان این شرکت از صفحه تماس با ما استفاده فرمائید.

شایان ذکر است شما می‌توانید با ارائه نظرات سازنده خود در بخش نظرات و یا از طریق ارسال به آدرس پست الکترونیکی info@atapars.com ما را در جهت ارتقاء سطح علمی مطالب منتشر شده یاری فرمائید. استفاده از این مطلب با ذکر نام شرکت فنی و مهندسی #آبادگستر_تاسیسات_ایرانیان و یا آدرس سایت www.atapars.com بلامانع می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Solve : *
15 + 26 =


فهرست