فهرست پوشش ضد حریق مورد تایید سازمان آتش نشانی تهران

نگارنده:

|

Share

|

(1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars)

تاریخ نگارش:

|

بازبینی:

لیست پوشش ضد حریق مورد تایید آتش نشانی
توضیحات فایل
  • Version 990905
  • Download 83
  • File Size 198.51 KB
  • Create Date 1399/09/27

1- پوشش ضد حریق

در لیست شرکت های پوشش ضد حریق مورد تایید آتش نشانی میتوان تمام شرکتهای مورد تایید سازمان را پیدا کرد و امروزه استفاده از پوشش ضد حریق به منظور جلوگیری از آسیب های جبران ناپذیر بسیار رواج پیدا کرده است.

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران به منظور شفاف سازی و اطلاع رسانی لیست شرکت های پوشش ضد حریق مورد تایید آتش نشانی را با نام و ذکر نمایندگی های رسمی فعال منتشر کرده است.

قیمت پوشش ضد حریق

قیمت پوشش ضد حریق تابع سه پارامتر کلیدی می‌باشد:

  • جدول ضخامت شرکت پوشش ضد حریق انتخاب شده
  • تعداد ساعات دوام مورد نیاز با توجه به کاربری و طبقات و متراژ ساختمان
  • مشخصات هندسی پروفیل‌های مورد استفاده در سازه‌ها

نحوه اجرای پوشش ضد حریق

نحوه اجرای پوشش ضد حریق به این صورت است که ابتدا محل مورد نظر را با استفاده از فشار زیاد آب شسته شود. در مرحله بعد چسب مخصوص برای چسباندن مواد اصلی را استفاده کرد.

برای زیرزمین از چسب پایه سیمانی  و برای طبقات بالا از چسب های پایه گچی استفاده می‌گردد.

در آخر پاشش مواد اصلی که براساس پایه گچی P300 و پایه سیمانی P400 می‌باشد انجام می‌شود.

در یک همزن آب و مواد مخلوط شده و در نهایت با پمپ به محل مورد نظر پاشش می‌گردد.

پوشش ضد حریق چیست

از مهم ترین دلایل اجرای پوشش مقاوم در برابر حریق در سازه های فولادی، بالا بردن مقاومت تیرها و ستون های باربر در مقابل حرارت ناشی از آتش سوزی می‌باشد.

از دیگر اهداف این پوشش، بالابردن مقاومت سازه‌ها در زمان حریق و در نتیجه انجام دقیق و صحیح عملیات نجات توسط آتش نشانها و تیم امداد اشاره کرد.

عایق ضد حریق می‌تواند از گسترش آتش سوزی در مجتمع‌های بزرگ جلوگیری نماید. لیست شرکت های پوشش ضد حریق مورد تایید آتش نشانی شامل نام شرکت هائی است که این محصولات را ارائه می نمایند.

پوشش پلیمری ضد حریق

پوشش‌ پلیمری ضد حریق جزء پوششهای متورم شونده یا حجیم شونده می‌باشد که با رسیدن اولین شعله به سطح پوشش، شروع به تورم می‌کند. یک فوم جامد مشکی رنگ با ضخامت تقریبی 5.2 cm ایجاد نموده که فوم پف کرده حاوی میلیونها سلول کوچک مقاوم در برابر حریق است.

فوم به عنوان عایق تماس شعله با المان را به تعویق می‌اندازد و بصورت یک مانع تاخیرانداز از گرم شدن سریع و احتراق سطح زیری جلوگیری می‌نماید.

این فوم تا حدود 2 ساعت از رسیدن حرارت به سطح زیرین جلوگیری کرده و گسترش شعله را به تاخیر می‌اندازد.

اجرای پوشش ضد حریق

در اجرای پوشش ضد حریق، تمامی ستون ها و تیرهای اصلی سازه های فلزی با مواد پوشش ضد حریق آغشته می‌شوند.

از دیگر مواردی که باید در مقاوم سازی بناها به آن توجه داشت، کف و سقف فلزی ساختمان است. پوشش های مقاوم به حریق سازه های فلزی ساختمان‌ها به طور کلی شامل مواد پاشش معدنی، رنگ های منبسط شونده و بردها و پنل های ضد حریق می‌باشند.

شرکت پوشش ضد حریق

در سطح کشور می‌توانید شرکت پوشش ضد حریق بسیاری را مشاهده کنید. که هریک از این شرکت‌ها سعی دارند بهترین خدمات را با کیفیت بالا به مشتریان خود ارائه دهند. اجرای پوشش و عایق ضد حریق در ساختمانهای مختلف، نیازمند دانش و تخصص بسیار بالایی می‌باشد که این کار فقط بعهده افراد با تجربه می‌باشد.

 نحوه محاسبه پوشش ضد حریق

نحوه محاسبه پوشش ضد حریق با توجه به موارد زیر تعیین می‌گردد:

  • تعیین میزان تاخیر مورد نیاز (Fire Rating)
  • تعیین مشخصات ساختمان
  • انجام محاسبات و تعیین ضخامت مواد پوشش ضد حریق

پوشش ضد حریق پایه سیمانی

پوشش ضد حریق پایه سیمانی ترکیبی از نوعی ماسه سیلیکاته و سیمان می‌باشد که پس از مخلوط شدن با آب توسط دستگاه بتن پاش (شات کریت) به سطوج مقاطع فولادی سازه‌ها پاشیده می‌شود.

ماسه سیلیکاته نوعی ماسه با دانه های ریز تولید می‌شود. سیمان برای بوجود آوردن چسبندگی در این ترکیب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از ترکیب آب، سیمان و ماسه بتن با عیار 400 بوجود می‌آید. این بتن می‌تواند با توجه به ضخامت تعریف شده در استاندارها بین 2 الی 3 ساعت در برابر حرارت در آتش سوزی‌ها محافظت نماید.

پوشش ضد حریق پایه معدنی

شرکتهای متعدد تولید کننده پوشش ضد حریق پایه معدنی که موفق به اخذ تاییدیه از مرکز تحقیقات مسکن، راه و شهرسازی شده‌اند، از جداول ضخامت منحصر به فرد خود باید در طراحی بهره گیرند. از سوی دیگر، ضوابط مبحث سوم مقررات ملی، مدت زمان مورد نیاز برای دوام یک ساختمان را بسته به تعداد طبقات و متراژ هر طبقه و همچنین کاربری ساختمان به صورت متفاوت مقرر نموده است.

پوشش ضد حریق اسکلت

ممکن است ستون های یک ساختمان برای حریق دو ساعته هدف گذاری شده باشد ولی برای یک ساختمان دیگر جهت سه ساعت مبنا قرار داده شده باشد. طبیعتا  با افزایش تعداد ساعات لازم برای دوام یک ساختمان، ضخامت مورد نیاز برای پاشش نیز افزایش یافته و در نتیجه قیمت پوشش ضد حریق اسکلت نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

پوشش ضد حریق کابل

با توجه به خواص این پوشش، در مواجهه با حریق یک واکنش شیمیایی گرماگیر میشوند و با تولید گاز خنک، از انتقال حریق از طریق کابل جلوگیری می‌نماید.

از دیگر مزایای مهم پوشش ضد حریق کابل،  افزایش حجم محصول در برابر حرارت بوده که مانند یک عایق عمل می‌نماید و از انتقال حرارت به داخل کابل جلوگیری می‌کند.

پوشش ضد حریق اسکلت فلزی

این پوشش صرفا در ساختمان‌های فلزی انجام می‌گردد و در ساختمانهایی که اسکلت بتنی دارند کاربردی ندارد. باتوجه به ضوابط سازمان آتش نشانی می‌بایست حداقل در برابر 2 ساعت آتش سوزی از اسکلت محافظت نموده که این کار نیاز به مواد خاص و هزینه بالایی برای خرید مواد متحمل می‌شویم.

پوشش ضد حریق گیلان میکا

محصولات پوشش ضد حریق گیلان میکا پس از طی مراحل مختلف و گذراندن کلیه آزمایشات داخلی و خارجی، زیر نظر مرکز تحقیقات؛ موفق به اخذ استانداردهای اروپا، آمریکا و دریافت گواهینامه فنی از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و تاییدیه های آتش نشانی گردیده است. در لیست شرکت های پوشش ضد حریق مورد تایید آتش نشانی شماره تماس این شرکت درج شده است.

پوشش ضد حریق پدرام

این پوشش به سولت و در زمان کوتاهی اعمال می‌گردد. از مزایای این پوشش میتوان به حفظ زیبایی ظاهری سطوح و سهولت و سرعت در اجرا اشاره کرد.

امکان ترمیم سریع در صورت آسیب دیدگی از دیگر مزایای استفاده از پوشش ضد حریق پدرام می‌باشد. همچنین سازگار بودن با محیط زیست و بدون بو بودن و مقاومت در برابر ضربه از محاسن این پوشش محسوب می‌گردد.

پوشش ضد حریق سازه های فلزی

پوشش های مقاوم به حریق در تجهیزات صنعتی و ساختمانهای شهری اجرا می‌گردد.

ساختمانهای تجاری، اداری و مسکونی از جمله مراکزی هستند که این عایق باید بر روی المانهای سازه اجرا گردد.

پوشش ضد حریق چوب

با توجه به کاربرد انواع چوب در زندگی بشر و گستردگی مصرف آن و خطر آتش سوزی و حریق، همیشه بشر به دنبال راه کارهایی جهت رفع این مشکل بوده است. شرکت های معتبر با اتکا به دانش انحصاری خود، این امکان را برای همگان فراهم نموده‌اند تا پوشش ضد حریق چوب و مصنوعات چوبی را بکار گرفته و اموال و سرمایه خود را در برابر آتش سوزی حفظ نمایند.

قیمت پوشش ضد حریق اسکلت فلزی

کالاهایی که در این فهرست نیستند و یا از مراکز دیگر تهیه می شوند مورد تایید و قبول سازمان نمی باشد.

مسئولیت احصاء اصالت کالا برعهده خریداران و فروشندگان بوده و سازمان هیچگونه مسئولیتی در این خصوص ندارد.

لیست شرکت های پوشش ضد حریق مورد تایید آتش نشانی بر اساس نام محصول ، نام تجاری (برند) ، کشور سازنده ، مدل قطعه ، تأییدیه برند مربوطه (Certificate) ، شماره تست ، شماره تلفن و نام شرکت نماینده به تفکیک می باشد.

برندهای مورد تایید آتش نشانی

برندهای مورد تایید آتش نشانی شامل کلیه محصولات اعلام حریق ، محصولات اطفا حریق ، درب ضد حریق ، شیر حساس به زلزله و …. شیرهای حساس به زلزله و پوشش های ضد حریق مورد تایید سازمان آتش نشانی تهران می باشد . این لیست شامل برندهای ایرانی و خارجی می باشد.

لیست شرکتهای مورد تایید آتش نشانی

لیست شرکتهای مورد تایید اتش نشانی که محصولات مورد تایید سازمان آتش نشانی تهران را ارائه می نمایند نمایش داده شده است. این لیست ها بر اساس نام محصول ، نام تجاری (برند) ، کشور سازنده ، مدل قطعه ، تأییدیه برند مربوطه (Certificate) ، شماره تست ، شماره تلفن و نام شرکت نماینده به تفکیک می باشد. لیست تجهیزات اطفا حریق مورد تایید آتش نشانی شامل موارد نام برده شده می شوند.

توجه: کارشناسان و مشاورین شرکت فنی و مهندسی آبادگستر تاسیسات ایرانیان ( مشاور، طراح، ناظر و مجری مورد تایید سازمان آتش نشانی ) با شماره تماس ☎️ ۰۲۱۹۱۳۰۵۰۶۸ داخلی 105 یا 125 و یا شماره 📱 ۰۹۳۹۹۶۰۳۸۰۰ همواره آماده ارائه مشاوره رایگان 🥇 و پاسخگوئی به سوالات شما همراهان گرامی می‌باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ما و آگاهی از محصولات ، پروژه ها ، دانلودها ، اخبار و رویدادها و مقالات مرتبط با حوزه ایمنی و آتش نشانی ، سایت شرکت آبادگستر تاسیسات ایرانیان را به دوستان خود معرفی فرمائید. همچنین جهت ارتباط با کارشناسان این شرکت از صفحه تماس با ما استفاده فرمائید.

شایان ذکر است شما می‌توانید با ارائه نظرات سازنده خود در بخش نظرات و یا از طریق ارسال به آدرس پست الکترونیکی info@atapars.com ما را در جهت ارتقاء سطح علمی مطالب منتشر شده یاری فرمائید. استفاده از این مطلب با ذکر نام شرکت فنی و مهندسی آبادگستر تاسیسات ایرانیان و یا آدرس سایت www.atapars.com بلامانع می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Solve : *
15 + 8 =


سایر دانلودهای پیشنهادی

فهرست