ضوابط ملاک عمل ایمنی پارکینگ های مکانیزه

 • ورژن
 • ۷ دانلود
 • ۴۴۶٫۶۵ KB سایز فایل
 • ۲۰۱۹/۰۹/۰۳ تاریخ انتشار

۱- ضوابط ایمنی پارکینگ های مکانیزه

ضوابط ایمنی پارکینگ های مکانیزه در اینجا ارائه شده است. رشد روز افزون جمعیت و نیاز به مسکن و همچنین گسترش اماکن اداری، تجاری و ... در کلان شهر تهران، افزایش ساخت و ساز را به دنبال داشته است. با استناد به آمار و ارقام حوادث ارجاع شده به این سازمان، متأسفانه عدم آگاهی از اصول ایمنی ساختمان ها و بعضاً کوتاهی افراد مسئول، هرساله حوادث و سوانح تلخ بسیاری را موجب شده و خسارات مالی و جانی فراوانی را به شهروندان محترم تحمیل می نماید.

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران به عنوان چشم و متولی ایمنی شهر با توجه به رشد حریق و حوادث همه ی تلاش و سعی خود را معطوف به رعایت نکات ایمنی در معماری، ساختار و دسترسی کاربری های جدید و موجود شهری نموده و امیدوار است با همکاری همه ی نهاد های ذیربط از جمله سازمان نظام مهندسی، مقررات ملی ساختمان، سازمان استاندارد،شهرداری، مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن، شاهد توسعه روز افزون ایمنی شهری به ویژه در بخش سازه های شهری باشیم.

وجود شبکه بارنده به شرط آنکه در نگهداری آن دقت شود، در توسعه ی ایمنی به قدری مؤثر است که در بعضی از کشورهای بزرگ اروپایی از جنگ جهانی دوم تاکنون هیچ مرگ و میر ناشی از وقوع آتش سوزی در این ساختمان ها حتی برای یک مورد هم گزارش نشده است.

۱- ضوابط ایمنی پارکینگ های مکانیزه شامل چه مواردی است؟

ضوابط ایمنی پارکینگ های مکانیزه در سه بخش ارائه شده است:

 • پارکینگ های مکانیزه مستقل
 • پارکینگ های مکانیزه ترکیبی
 • پارکینگ های مکانیزه پازلی

۲- سایر ضوابط سازمان آتش نشانی

جهت دانلود ضوابط ملاک عمل سامانه های تهویه کلیک نمایید.

جهت دانلود ضوابط مقاوم سازی سازه های فولادی در برابر حریق کلیک نمایید.

جهت دانلود ضوابط درهای مقاوم در برابر حریق کلیک نمایید.

جهت دانلود ضوابط ملاک عمل سامانه های اطفا حریق کلیک نمایید.

جهت دانلود ضوابط ملاک عمل آسانسورهای آتش نشانی کلیک نمایید.

جهت دانلود ضوابط ملاک عمل آشکارسازهای منواکسید کربن کلیک نمایید.

جهت دانلود ضوابط نقشه راهنمای عملیات آتش نشانی کلیک نمایید.

جهت دانلود ضوابط ملاک عمل تابلوی برق بوستر پمپ کلیک نمایید.

 

توجه: کارشناسان شرکت فنی و مهندسی #آبادگستر_تاسیسات_ایرانیان (مشاور، ناظر و مجری مورد تائید سازمان آتش نشانی) با شماره تماس ۹۸۲۱۹۵۱۱۹۹۷۰+ داخلی ۱۰۵ یا ۱۲۵ همواره آماده پاسخگوئی به سوالات شما همراهان عزیز بویژه در زمینه ضوابط ایمنی پارکینگ های مکانیزه می باشند. همچنین شما می‌توانید با ارائه نظرات سازنده خود در بخش نظرات و یا از طریق ارسال به آدرس پست الکترونیکی info@atapars.com ما را در جهت ارتقاء سطح علمی مطالب یاری فرمائید. استفاده از این مطلب با ذکر نام شرکت فنی و مهندسی #آبادگستر_تاسیسات_ایرانیان و یا آدرس سایت www.atapars.com بلامانع است.

Loading
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
  نام نویسنده:
  بهداد آهنگری
  تاریخ انتشار:
  03 سپتامبر 2019
بازگشت