شرکت های مشاور آتش نشانی را بیشتر بشناسید

نگارنده:

|

Share

|

(1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars)

تاریخ نگارش:

|

بازبینی:

شرکت های مشاور آتش نشانی | شرکت مشاور آتش نشانی | شرکت های مشاور آتشنشانی | شرکت مشاور آتشنشانی

متن نوشته

شرکت های مشاور آتش نشانی به شرکت هایی اطلاق می شود که در زمینه سیستم های ایمنی و آتش نشانی از سطح آگاهی و اطلاعات به روزی برخوردار باشند و تجربه و سابقه وسیعی در خصوص اجرای مناسب و درست سیستم آتش نشانی داشته باشند.

این شرکت ها مورد قبول و تایید سازمان آتش نشانی می باشند و نام آن ها در لیست شرکت های این سازمان اعلام می‌شود و اقدام به ارائه خدمات مشاور آتش نشانی می‌نمایند.

در این مقاله نسبت به بررسی شرکت های مشاور آتش نشانی اقدام می‌نمائیم:

شرکت های مشاور آتش نشانی چگونه به وجود آمدند؟

امروزه با توجه به افزایش جمعیت در شهر ها و مراکز استان ها کنترل و پیگیری پروژه ها و همچنین نظارت و اجرای آن ها برای سازمان آتش نشانی کار سخت و دشواری است لذا این سازمان اقدام به ارائه مجوز به برخی شرکت های خصوصی و معرفی آن ها به نام شرکت های مجری ایمنی آتش نشانی به منظور انجام اموری مانند مشاوره، طراحی، نظارت و اجرای سیستم های آتش نشانی و… نموده است؛ فعالیت این شرکت ها زیر نظر سازمان آتش نشانی و شهرداری است. لازم به ذکر است که این شرکت ها بعد از اتمام هر پروژه گزارشی مبنی بر موارد ایمنی که می بایست ساختمان انجام دهد را به سازمان آتش نشانی گزارش داده و از این طریق تاییدیه سازمان آتش نشانی برای ساختمان را دریافت می نمایند.

شرکت مشاور آتش نشانی بایستی میزان اطلاعات و آگاهی خود را در خصوص سیستم های آتش نشانی اعلام و اطفا حریق به روز کرده و مدام در حال افزایش آن باشند، این شرکت ها مورد تایید سازمان آتش نشانی می باشند و این سازمان نام آن ها را در لیست شرکت های مورد تایید خود اعلام می نماید.

شرکت مشاور آتش نشانی چه وظایفی دارد؟

یکی از مهم ترین وظایف این شرکت ها ارائه خدمات فنی و مهندسی به منظور افزایش هر چه بیشتر ایمنی در ساخت و ساز به کارفرمایان انواع پروزه های تجاری ، صنعتی و مسکونی می باشد.

بهره مندی از مشاوره آتش نشانی صحیح در زمینه اجرا و نصب درست و مناسب سیستم های آتش نشانی ساختمان و همچنین مشاوره در زمینه استفاده از تجهیزات استاندارد که مورد قبول و تایید سازمان آتش نشانی باشد موجب دریافت تأییدیه آتش نشانی می گردد.

منظور از اخذ تاییدیه آتش نشانی رعایت تمامی ضوابط و دستورالعمل های ایمنی سازمان آتش نشانی است که کارفرما و یا نمایند قانونی وی با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیکی برای دریافت دستورالعمل های صادره از جانب این سازمان اقدام کرده و از طریق مشاوره با شرکت های مشاور آتش نشانی از فرآیند و طریقه اجرای این دستورالعمل ها اطلاع پیدا می کند تا بتوانند به طرز صحیحی ضوابط آتش نشانی را در پروژه خود اجرا کنند.

استفاده از مشاوره شرکت های آتش نشانی در ساختمان سازی امری لازم و واجب می باشد، زیرا استفاده از مشاوره در این زمینه موجب می شود که از بروز هر گونه خسارت مالی و زمانی جلوگیری شود.

با توجه به مطالب ذکر شده وظایف شرکت های آتش نشانی شامل موارد ذیل می شود:

 • مشاوره ، نظارت و پیگیری و اخذ تاییدیه از سازمان آتش نشانی
 • طراحی سیستم های اعلام اطفاء حریق ساختمانی و صنعتی
 • اجرای سیستم های اعلام اطفا حریق ساختمانی و صنعتی
 • طراحی سیستم های اطفا حریق آب و فوم و اعلام حریق F&G
 • طراحی و اجرای سیستم های اطفا حریق گازی
 • فرم آنلاین درخواست مشاوره آتش نشانی

برای این که شرکت های مشاور آتش نشانی را بیشتر بشناسید به بررسی تک تک موارد ذکر شده فوق می پردازیم:

نظارت و پیگیری و اخذ تاییدیه از سازمان آتش نشانی

یکی از عمده ترین مشکلاتی که کارفرمایان برای ساختمان در حال اجرا با آن روبرو هستند نصب سیستم اعلام و اطفای حریق است، حتی درک قوانین و مقررات پیچیده سازمان آتش نشانی و همچنین تشکیل پرونده و پیگیری روند اداری و رفع نواقصی که ممکن است در پرنده وجود داشته باشد نیز همیشه برای این دسته از کارفرمایان سخت بوده و حتی به دغدغه نیز تبدیل شده است. کارفرکایان از این موضوع که ممکن است سیستم آتش نشانی به درستی نصب و اجرا نشده باشد نیز شک و تردید دارند زیرا در صورت عدم تایید توسط سازمان آتش نشانی نه تنها از صدور پایانکار جلوگیری می کند بلکه متحمل هزینه زیادی نیز می شوند، از این رو برای جلوگیری از بروز تمامی این مشکلات می توانید به شرکت های مشاور آتش نشانی مراجعه کرده و انجام کلیه امور فوق الذکر را به آن ها بسپارید.

طراحی سیستم های اعلام اطفاء حریق ساختمانی و صنعتی

یکی از مهم ترین بخش های طراحی یک ساختمان که از حساسیت ویژه ای نیز برخوردار است قسمت سیستم های اعلام و اطفا حریق است. دلیل اهمیت این قسمت این است که اگر چنانچه در طراحی هر گونه اشتباهی صورت پذیرد امکان خطر جانی و مالی را در پی دارد و ساختمان و یا واحد صنعتی در زمان اتمام کار برای دریافت پایانکار با مشکل روبرو می شوند که این امر نیز خسارت های زیادی را در پی دارد. در اینجا می توان به اهمیت شرکت های مشاور آتش نشانی پی برد زیرا که این شرکت ها با نظارت بر طراحی سیستم های آتش نشانی از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری می کنند.

اجرای سیستم های اعلام اطفا حریق ساختمانی و صنعتی

شرکت های مشاور آتش نشانی به منظور ارائه خدمات صحیح و مناسب به مشتریان خود به اجرای کامل سیستم های اطفاء حریق در ساختمان ها و واحدهای صنعتی می پردازد.

شرکت های مشاور آتش نشانی از کارشناسان و اکیپ های حرفه ای و با مهارت بالا به منظور ارائه خدماتی با کیفیت در زمان اجرای تاسیسات اعلام حریق و اطفای حریق می پردازند که این خدمات براساس آخرین دستورالعمل ها و ضوابط بین المللی سازمان آتش نشانی می باشند که موجب شده است توجه کارفرمایان و مشتریان متوجه این شرکت ها شود.

طراحی سیستم های اطفا حریق آب و فوم و اعلام حریق F&G

طراحی سیستم اطفاء حریق با آب زمانی می تواند اهمیت خود را نشان دهد که در موقعی که حریق اتفاق می افتد موادی آتش گرفته باشند که تنها از طریق این سیستم قابل کنترل و خاموش شدن باشند، طراحی سیستم های اطفاء حریق با آب در چنین مواردی از پیشروی آتش جلوگیری می کند.

طراحی سیستم آب و فوم برای آتش سوزی براثر موادی مانند نفت و سایر مایعات قابل اشتعال لازم و ضروری می باشد، شرکت های مشاور آتش نشانی طراحی و پیاده سازی چنین سیستمی را از قبل پیش بینی می کنند و آن را یکی از ضروری ترین سیستم های اطفاء حریق برای ساختمان به کارفرما معرفی می کنند.

طراحی و اجرای سیستم های اطفاء حریق گازی

برخی مراکز که از تجهیزات و کاربری های گران قیمت در آن استفاده می شود مانند اتاق های سرور ، مخازن آثار هنری و… از سیستم‌های اطفا حریق گاز استفاده می کنند، هدف شرکت های مشاور آتش نشانی از این کار آسیب و صدمه کمتر به این تجهیزات در زمان آتش سوزی و اقدام برای اطفاء حریق است.

پروژه‌های آتش نشانی

چرا باید آبادگستر تاسیسات ایرانیان را برای دریافت خدمات ایمنی و آتش نشانی خود انتخاب کنید…؟!

 • سازمان آتش نشانی تهران
  مشاور مورد تایید سازمان آتش نشانی تهران

  معماری | اعلام حریق 🧯 اطفا حریق | سیستم‌‌‌‌‌‌‌‌های تهویه و اگزاست فن | مقاوم‌سازی سازه های فلزی در برابر حریق

 • انجمن صنفی کارفرمایی
  عضو انجمن

  انجمن صنفی کارفرمائی شرکت های ایمنی و مهندسی حریق استان تهران

 • null
  عضو اتحادیه

  اتحادیه صنف لوازم ایمنی، آتش نشانی و علائم نیروهای مسلح

درباره ما

طراحی 1 1

شرکت آبادگستر تاسیسات ایرانیان (آتا) (مسئولیت محدود) در سال 1394 با همكاري گروهي از كارشناسان و متخصصين در زمينه‌هاي سازه، معماری، تاسیسات الکتریکی و مکانیکی تأسيس گرديد. اين شرکت افتخار دارد كه در گذشته، طرح‌‌‌‌ها و پروژه‌هاي متعددي را در اقصي نقاط كشور انجام داده است. مشاوره آتش نشانی، طراحی، نظارت و اجرای سیستم اعلام و اطفاء حریق، تاسیسات حرارتی و برودتی از جمله فعاليت‌هاي مهم اين شركت بوده است.

 • معرفی اجمالی شرکت
 • خط مشی کیفی
 • اطلاعات پرسنل فنی شرکت
 • دپارتمان حریق

کلمات کلیدی: شرکت های مشاور آتش نشانی ❤️ شرکت مشاور آتش نشانی ❤️ شرکت های مشاور آتشنشانی ❤️ شرکت مشاور آتشنشانی ❤️

توجه: کارشناسان و مشاورین شرکت فنی و مهندسی آبادگستر تاسیسات ایرانیان ( مشاور، طراح، ناظر و مجری مورد تایید سازمان آتش نشانی ) با شماره تماس ☎️ ۰۲۱۹۱۳۰۵۰۶۸ داخلی 105 یا 125 و یا شماره 📱 ۰۹۳۹۹۶۰۳۸۰۰ همواره آماده ارائه مشاوره رایگان 🥇 و پاسخگوئی به سوالات شما همراهان گرامی می‌باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ما و آگاهی از محصولات ، پروژه ها ، دانلودها ، اخبار و رویدادها و مقالات مرتبط با حوزه ایمنی و آتش نشانی ، سایت شرکت آبادگستر تاسیسات ایرانیان را به دوستان خود معرفی فرمائید. همچنین جهت ارتباط با کارشناسان این شرکت از صفحه تماس با ما استفاده فرمائید.

شایان ذکر است شما می‌توانید با ارائه نظرات سازنده خود در بخش نظرات و یا از طریق ارسال به آدرس پست الکترونیکی info@atapars.com ما را در جهت ارتقاء سطح علمی مطالب منتشر شده یاری فرمائید. استفاده از این مطلب با ذکر نام شرکت فنی و مهندسی آبادگستر تاسیسات ایرانیان و یا آدرس سایت www.atapars.com بلامانع می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Solve : *
7 + 4 =


سایر مطالب پیشنهادی

فهرست