تاریخچه نمایشگاه ایپاس

اندیشه برگزاری نمایشگاه IPAS از سال ۱۳۸۰ با تدبیر و ابتکار سردار فرماندهی محترم وقت نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران شکل گرفت که اولین دوره در همان سال با عنوان IPAS 2002 در اسفندماه ۱۳۸۰ در مقوله لوازم و تجهیزات پلیسی، امنیتی و امنیتی در مرکز همایش‌های صدا و سیما با محصولات ۱۹ کشور جهان برگزار گردید.

پس از آن در تقویم شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ج.ا.ا ثبت و انحصار برگزاری ادواری نمایشگاه به نام بنیاد تعاون ناجا به نمایندگی شرکت ناجی پاس دریافت گردید و در رسانه‌های جمعی بخصوص سایت‌های معتبر بین المللی به معرفی ایپاس پرداخته شد.

دومین دوره: در سال ۱۳۸۱ با افزوده شدن موضوع ایمنی با عنوان IPAS 2003در محل هتل المپیک تهران و با حضور شرکت‌هائی از ۲۷ کشور جهان برگزار گردید.

سومین دوره: در بهمن ماه سال ۱۳۸۲ در نمایشگاه بین المللی تهران با حضور ۲۵ کشور جهان با عنوان IPAS 2004 برگزار شد که در این دوره شرکت کنندگان داخلی حضور چشمگیری داشتند.

چهارمین دوره: در سال ۱۳۸۴ در سالن ۳۸ و ۳۸A نمایشگاه بین المللی تهران با عنوان IPAS 2005 برگزار گردید.

پنجمین دوره: در سال ۱۳۸۵ در سالن‌های ۱۲ – ۱۳ – ۱۴ – ۱۵ نمایشگاه‌های بین المللی تهران با عنوان IPAS 2006 برگزار گردید که علاوه بر حضور شرکت‌های خارجی، بازدیدکنندگان خارجی بسیاری نیز از این نمایشگاه بازدید بعمل آوردند.

ششمین دوره: نمایشگاه به عنوان IPAS 2007 در تیرماه ۱۳۸۶ در سالن ۳۸ نمایشگاه بین المللی تهران با حضور ۳۵ کشور جهان برگزار گردید.

هفتمین دوره: نمایشگاهIPAS 2008 در تیر ماه ۱۳۸۷ در سالن ۳۸ با حضور ۳۲ نمایندگی از ۱۶ کشور جهان برگزار گردید که از مهمترین دستاوردهای این نمایشگاه افزایش و حضور چشمگیر تولید کنندگان داخلی و به نمایش گذاشتن توانمندی‌ها در زمینه لوازم و تجهیزات پلیسی، ایمنی و امنیتی می‌باشد.

هشتمین دوره: نمایشگاه با عنوان IPAS 2009 در تیر ماه ۱۳۸۸ در سالن ۳۸ نمایشگاه‌های بین المللی تهران با حضور ۱۷ کشور جهان برگزار گردید.

نهمین دوره: نمایشگاه با عنوان IPAS 2010 در مهر ماه ۱۳۸۹ در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) برگزار گردید که با توجه به تغییرات انجام شده تحولی بی‌سابقه در نمایشگاه رخ داد که این نمایشگاه با وسعتی به مساحت ۶۷۰۰ متر مربع با حضور ۲۱۵ شرکت داخلی از ۴۲ کشور خارجی برگزار گردید.

دهمین دوره: نمایشگاه با عنوان IPAS 2011 در مهر ماه ۱۳۹۰ در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) برگزار گردید. این نمایشگاه با وسعتی به مساحت ۸۶۰۰ متر مربع با حضور ۲۳۷ شرکت داخلی و خارجی برگزار گردید.

یازدهمین دوره: نمایشگاه با عنوان IPAS 2012 در مهر ماه ۱۳۹۱ در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) برگزار گردید. این نمایشگاه با وسعتی به مساحت ۸۶۰۰ متر مربع با حضور ۲۲۶ شرکت داخلی و خارجی برگزار گردید.

سیزدهمین دوره: نمایشگاه با عنوان IPAS 2014 در مهر ماه ۱۳۹۳ در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) برگزار گردید.؛ این نمایشگاه با وسعتی به مساحت ۴۰٫۰۰۰ متر مربع با حضور ۲۶۴ شرکت داخلی و بیش از ۱۸۰ برند از ۳۱ کشور جهان برگزار گردید.

چهاردهمین دوره: در مهر ماه ۱۳۹۴ در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) برگزار گردید؛ این نمایشگاه با وسعتی به مساحت ۶۰٫۰۰۰ متر مربع با حضور ۲۷۲ شرکت داخلی و بیش از ۲۵۵ برند از ۳۱ کشور جهان برگزار گردید.

پانزدهمین دوره: در مهر ماه ۱۳۹۵ در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) برگزار گردید؛ این نمایشگاه با وسعتی به مساحت۶۰٫۰۰۰ مترمربع با حضور ۲۶۵ شرکت داخلی و بیش از ۲۶۰ برند از ۲۸ کشور جهان برگزار گردید.

امید است این روند صعودی نمایشگاه با همکاری و مساعدت شما عزیزان چه از نظر کمی و کیفی امسال نیز در نمایشگاه IPAS 2017 ملموس و قابل مشاهده باشد. تاکنون ۱۵ دوره از این نمایشگاه برگزار شده و مجریان در تمامی آن ادوار سعی نموده‌اند علاوه بر رفع مشکلات و ایرادات قبلی گام‌های موثری در راستای دستیابی به استانداردهای موجود بردارند.

Loading
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
    نام نویسنده:
    بهداد آهنگری
    تاریخ انتشار:
    26 آگوست 2017
بازگشت