اخذ مدرک NFPA 72 توسط مدیر عامل شرکت آبادگستر تاسیسات ایرانیان

نگارنده:

|

Share

|

(1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars)

تاریخ نگارش:

|

بازبینی:

اخذ مدرک NFPA 72 توسط مدیر عامل شرکت آبادگستر تاسیسات ایرانیان
متن خبر

جناب آقای بهداد آهنگری ، مدیر عامل شرکت آبادگستر تاسیسات ایرانیان ، موفق به اخذ مدرک NFPA 72 ، معتبرترین مدرک بین المللی آتش نشانی در جهان با شرکت در آزمون سال 2021 شدند.

این استاندارد جزو فهرست استانداردهای NFPA سازمان حفاظت از حریق آمریکا و در زمینه سیستم های اعلام حریق می باشد.

استاندارد Edition 2007 | National Fire Alarm Code ® | NFPA 72 | دستورالعمل سیستم‌های اعلام و هشدار حریق | ویرایش ۲۰۰۷ جهت مطالعه بیشتر نیز قابل دستیابی است.

انجمن NFPA چیست ؟

انجمن ملی آتش نشانی امریکا American National Fire Protection Association یا به اختصار ” NFPA ” یک شواری صنفی در امریکا است که استانداردها و نظام نامه های خصوصی و انحصاری (کپی رایت شده) مربوطه را جهت استفاده کلیه دولت های محلی امریکا وضع می نماید.

این اتحادیه در سال 1896 توسط گروهی از شرکت های بیمه شکل گرفت. طبق گزارش ها این اتحادیه اکنون بیش از 90000 عضور دارد.

استانداردهای NFPA چیست ؟

در مورد این استاندارد ها می توان گفت که تا به امروز هر نکته ای که به هر نحوی در زمینه سیستم های ایمنی و آتش نشانی امکان ایجاد خطر داشته باشد توسط انجمن NFPA استاندارد سازی شده است و این استانداردها بر اساس شماره کد گذاری شده است.

این انجمن دارای استانداردهای مختلفی در حوزه اعلام و اطفاء حریق می باشد که تعدادی از آنها استاندارهای عمومی این حوزه می باشد و تعدادی نیز به صورت اختصاصی برای حوزه فناوری اطلاعات تولید شده اند .

استانداردهای NFPA سازمان حفاظت از حریق آمریکا در مقایسه با سایر استانداردهای بین المللی آتش نشانی، ارجعیت دارند و تمام سازمانهای مشابه نیز به استانداردهای آن احترام می گذارند و به عنوان یک مرجع می شناسند.

در استانداردهای NFPA سازمان حفاظت از حریق آمریکا با مسائلی همچون پمپ های آتش نشانی، سیستم های اسپرینکلر ، لوله کشی سیستم های مقابله با آتش، دستورات ایمنی ، انواع سیستم های خاموش کننده ، دستورالعمل کار با مایعات قابل اشتعال و بسیاری مطالب دیگر پوشش داده می شود.

یکی از مهمترین این استانداردها ، استاندارد National Fire Alarm Code ® | NFPA 72 | دستورالعمل سیستم‌های اعلام و هشدار حریق نامیده شده است .

استاندارد NFPA 72 چیست ؟

Edition 2007 | National Fire Alarm Code ® | NFPA 72 | دستورالعمل سیستم‌های اعلام و هشدار حریق | ویرایش ۲۰۰۷ برای راه اندازی دستگاه ها برای مقابله با آتش ، سیستم های حفاظت از حریق ، سیستم های هشدار تاسیسات آتش نشانی ، سیستم های ارتباطی اورژانس ، نظارت بر ایستگاه آتش نشانی تولید شده که با تجمیع استانداردهای قبلی در این حوزه ها تهیه و جایگزین تمام نسخه های قبلی شده است.

| National Fire Alarm Code ® | NFPA 72 | دستورالعمل سیستم‌های اعلام و هشدار حریق در سال ۲۰۰۲ مورد تجدید نظر فنی قرار گرفته و مواردی از جمله الزامات منبع تغذیه ، اختلالات سیستم های اعلام حریق ، بررسی و تصویب روش مبتنی بر عملکرد طراحی سیستم تشخیص ، تجدید نظر در قوانین برای بقای سیستم ، مقدمه ای از قوانین برای روش جایگزین برای سیگنالینگ صوتی ، الزامات مورد نیاز برای پرداختن به طراحی مبتنی بر عملکرد برای سیستم سیگنالینگ ، تغییر موقعیت مکانی آزمون و نگهداری مورد نیاز برای آلارم یک یا چند ایستگاه ، سیستم های اعلام حریق خانواده ، فصل تعمیر و نگهداری ، اصلاحات و برقراری مجدد قوانین تجویزی برای هشدار آتش جهت لوازم منزل ، ادغام سیستم های اطلاع رسانی جمعی و سیستم های دیگر با سیستم های اعلام حریق ، بازنگری در قابلیت استفاده از سیستم به منظور افزایش استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات را مورد بازبینی قرار گرفت.

تجدید نظر بعدی که باعث انتشار نسخه ۲۰۰۷ گردید مواردی مانند حفاظت از دستگاه های کنترل اعلام حریق ، مدرک تحصیلی پرسنل ، حرارت زمان پاسخ آشکارساز ، فاصله آشکارساز دود ، تشخیص دود در مجاری ، استفاده از آشکارسازهای دارای چند ورودی برای سنجش دود ، تصویر ویدئویی بوده است.

مدرک NFPA 72

جناب آقای بهداد آهنگری ، مدیر عامل شرکت آبادگستر تاسیسات ایرانیان ، موفق به اخذ مدرک NFPA 72 ، معتبرترین مدرک بین المللی آتش نشانی در جهان با شرکت در آزمون سال 2021 شدند.

کلمات کلیدی: اخذ مدرک NFPA 72

اخذ مدرک NFPA 72 ❤️ اخذ مدرک NFPA 72 ✔️ اخذ مدرک NFPA 72 🥇 اخذ مدرک NFPA 72 🧯 اخذ مدرک NFPA 72

توجه: کارشناسان و مشاورین شرکت فنی و مهندسی آبادگستر تاسیسات ایرانیان ( مشاور، طراح، ناظر و مجری مورد تایید سازمان آتش نشانی ) با شماره تماس ☎️ ۰۲۱۹۱۳۰۵۰۶۸ داخلی 105 یا 125 و یا شماره 📱 ۰۹۳۹۹۶۰۳۸۰۰ همواره آماده ارائه مشاوره رایگان 🥇 و پاسخگوئی به سوالات شما همراهان گرامی می‌باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ما و آگاهی از محصولات ، پروژه ها ، دانلودها ، اخبار و رویدادها و مقالات مرتبط با حوزه ایمنی و آتش نشانی ، سایت شرکت آبادگستر تاسیسات ایرانیان را به دوستان خود معرفی فرمائید. همچنین جهت ارتباط با کارشناسان این شرکت از صفحه تماس با ما استفاده فرمائید.

شایان ذکر است شما می‌توانید با ارائه نظرات سازنده خود در بخش نظرات و یا از طریق ارسال به آدرس پست الکترونیکی info@atapars.com ما را در جهت ارتقاء سطح علمی مطالب منتشر شده یاری فرمائید. استفاده از این مطلب با ذکر نام شرکت فنی و مهندسی آبادگستر تاسیسات ایرانیان و یا آدرس سایت www.atapars.com بلامانع می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Solve : *
22 + 3 =


فهرست