لیست شرکت های مورد تایید آتش نشانی

نگارنده:

|

Share

|

(1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars)

تاریخ نگارش:

|

بازبینی:

لیست شرکت های مورد تایید آتش نشانی

متن نوشته

لیست شرکت های مورد تایید آتش نشانی همان وندور لیست سازمان آتش نشانی است که در طی یک لیست از طریق سایت سازمان آتش نشانی جمع آوری شده و به عنوان شرکت های مورد تایید ، آن ها را به کارفرمایان و خریداران تجهیزات آتش نشانی معرفی می کنند.

پیمانکاران و کارفرمایان ساختمان برای تعیین شرکت مشاور آتش نشانی و خرید تجهیزات مورد نیاز برای ساختمان باید تنها از طریق لیست شرکت های مورد تایید سازمان آتش نشانی اقدام نمایند.

در این مقاله قصد داریم لیست شرکت های مورد تایید آتش نشانی را مورد بررسی قرار دهیم تا شمارا در انتخاب بهترین مشاور آتش نشانی یاری نمائیم؛ پس با ما همراه باشید:

لیست شرکت های مورد تایید آتش نشانی چیست و چه کاربردی دارند؟

این لیست شامل شرکت هایی می شود که از سوی سازمان آتش نشانی تایید شده و قادرند در زمینه ایمنی و آتش نشانی ، مشاوره و خدمات خود را به کارفرمایان و مالکین ساختمان ها ارائه دهند که آن ها را با نام وندور لیست نیز می شناسند.

برای دریافت این لیست می بایست به سایت سازمان آتش نشانی مراجعه نمائید که بر اساس آن نام و آدرس شرکت های تایید شده قرار گرفته اند.

وظیفه اصلی شرکت هایی که در این لیست قرار گرفته اند برقراری ارتباط میان کارفرما و سازمان آتش نشانی است و مشاوره های لازم را در خصوص رعایت نکات ایمنی براساس دستورالعمل ها و قوانین و دستورالعملل های سازمان آتش نشانی به کارفرمایان ارائه می‌دهند.

سازمان آتش نشانی این صلاحیت را به شرکت ها داده است که با کارفرمایان ساختمان ها وارد قرارداد شده که براساس آن به مشاوره ، تجهیز و نصب سیستم های ایمنی می توانند اقدام نمایند.

این شرکت ها موظفند که در ابتدای شروع پروژه تا اتمام آن بر فعالیت و نحوه کار کارفرمایان به منظور رعایت قوانین و استانداردهای ایمنی نظارت داشته باشند و بعنوان مشاور آتش نشانی وظایف خود را به بهترین حالت انجام دهند.

لیست شرکت های مورد تایید آتش نشانی هر ساله براساس استانداردهای خاصی مورد بررسی مجدد قرار می گیرند و ممکن است تعداد شرکت های موجود در این لیست کم و یا زیاد شوند.

هر گونه تغییری که در این لیست صورت پذیرد توسط سازمان آتش نشانی اعلام شده و کارفرمایان می توانند این تغییرات را مشاهده نمایند.

لیست شرکت های مورد تایید آتش نشانی چه خدماتی را ارائه می دهند؟

شرکت هایی که در این لیست قرار دارند قادرند خدمات مختلفی را در خصوص ایمنی ساختمان ها ارائه دهند که این خدمات برمبنای نوع شرکت ها شامل یک الی چند مورد می باشد که این موراد به قرار ذیل است:

 • عقد قرارداد و ارائه مشاوره در خصوص انجام اقدامات ایمنی در ساختمان و همچنین نظارت بر نحوه اجرای ایمنی در ساختمان ها
 • عقد قرارداد در زمینه بررسی رعایت دستورالعمل های مربوط به موارد ایمنی در معماری و نظارت بر این موارد
 • عقد قرارداد در زمینه مقاوم سازی سازه های فلزی در برابر آتش سوزی و نظارت بر آن ها در پروژه های ساختمانی
 • عقد قرارداد در زمینه اجرای سیستم های اعلام حریق و نظارت بر آن ها در پروژه های ساختمانی
 • عقد قرارداد در زمینه انجام پروژه های سیستم اطفا حریق و نظارت بر روند اجرای صحیح آن ها در ساختمان ها
 • عقد قرارداد در زمینه نصب و اجرای سیستم های تهویه و اگزاست فن و نظارت بر آن ها در پروژه های ساختمانی

این شرکت ها می بایست از تجهیزات و لوازمی که مورد تایید سازمان آتش نشانی است در پروژه ها استفاده نمایند.

از آنجا که امروزه تجهیزاتی با انواع برندها و کیفیت های مختلف وارد ایران می شوند، قبل از این که از این تجهیزات استفاده کنید لازم است که ابتدا به تایید سازمان آتش نشانی رسیده باشد.

سازمان آتش نشانی این تجهیزات را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد و آن ها را براساس ملاک ها و استانداردهای ملی و بین المللی می سنجد.

از این رو تجهیزاتی که مورد تایید این سازمان قرار گرفته باشد در لیست شرکت های مورد تایید آتش نشانی و در بخش تجهیزات و شرکت های نماینده فروش آن ها قرار گرفته تا از این طریق شرکت های مجری بتوانند به این تجهیزات دسترسی داشته و آن ها را در پروژه های ساختمانی نصب و استفاده کنند.

در لیست شرکت های مورد تایید آتش نشانی چه مواردی موجود است؟

همانطور که در سطرهای پیش نیز گفتیم این لیست شامل شرکت مورد تایید سازمان آتش نشانی است که می توانید با مراجعه به سایت سازمان آتش نشانی نسبت به مشاهده آن اقدام کنید و همچنین حوزه فعالیت شرکت ها را نیز از طریق این لیست مشاهده نمایید، از این طریق می توانید در هر زمینه ای که نیاز دارید به آسانی شرکت موردنظر خود را پیدا کنید.

در این لیست آدرس و اسم شرکت ها در کنار شماره تماس آن ها ثبت گردیده است و تمامی این اطلاعات دارای اعتبار می باشد و می‌توانید از طریق آدرس و یا شماره تلفن برای برقراری ارتباط با هر کدام از آن ها اقدام نمایید.

در لیست شرکت های مورد تایید آتش نشانی بخش هایی قرار دارد که بهتر است قبل از این که با هر کدام از شرکت ها تماس بگیرید آن ها را نیز مورد بررسی قرار دهید به عنوان مثال یکی از این بخش ها امکان دسترسی این شرکت ها به کارت الکترونیکی است و اگر هر کدام از این شرکت ها از این قابلیت برخوردار باشند ، قادرند با استفاده از کارتابل خود مدارک و اسناد را برای سازمان آتش نشانی ارسال نمایند که این امر موجب صرفه جویی در زمان می شود که برای کارفرمایان ساختمان می تواند مزیتی مهم به شمار آید، همچنین در این لیست بخش دیگری نیز وجود دارد که لازم است مورد توجه قرار گیرد و آن لیست شرکت های دارای اخطار است، شرکت هایی که به دلیل کم کاری و یا عدم رعایت استانداردها از سوی سازمان آتش نشانی اخطار خورده باشند علامت گذاری شده و کاملاً مشخص می باشند.

این اخطارهای در طی یک تاریخ و زمان مشخص به ثبت می رسد و هر کدام از شرکت ها به هر تعداد اخطاری که دریافت کرده باشد در جلوی نام آن اخطارها ذکر و قابل مشاهده می باشد.

از آنجا که ممکن است این شرکت به دلیل این اخطارها نتوانند مشتری جذب کنند لذا شرکت هایی که در این لیست وجود دارند سعی دارند تا دستورالعمل ها را براساس استانداردها بادقت بیشتری انجام دهند.

مدارک مورد نیاز برای تعیین صلاحیت شرکت های آتش نشانی

 • تکمیل فایل 11 برگی و قرار گیری چک لیست مدارک در پوشه ضمیمه
 • اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل معرفی شده و مدارک شناسایی آن ها باید ارائه گردد (حداقل مدرک تحصیلی برای اعضای شرکت کاردانی رشته فنی و مهندسی است)
 • معرفی دقیق اعضای کادر فنی و ارائه مدارک شناسایی آن ها (شامل مهندس عمران- مهندس برق- مهندس مکانیک)

پروژه‌های آتش نشانی

چرا باید آبادگستر تاسیسات ایرانیان را برای دریافت خدمات ایمنی و آتش نشانی خود انتخاب کنید…؟!

 • سازمان آتش نشانی تهران
  مشاور مورد تایید سازمان آتش نشانی تهران

  معماری | اعلام حریق 🧯 اطفا حریق | سیستم‌‌‌‌‌‌‌‌های تهویه و اگزاست فن | مقاوم‌سازی سازه های فلزی در برابر حریق

 • انجمن صنفی کارفرمایی
  عضو انجمن

  انجمن صنفی کارفرمائی شرکت های ایمنی و مهندسی حریق استان تهران

 • null
  عضو اتحادیه

  اتحادیه صنف لوازم ایمنی، آتش نشانی و علائم نیروهای مسلح

کلمات کلیدی: قیمت دتکتور دودی زیتکس | ZETIX Smoke Detector

دتکتور دودی زیتکس ❤️ دتکتور دودی زیتکس ✔️ دتکتور دودی زیتکس 🥇 دتکتور دودی زیتکس 🧯 دتکتور دودی زیتکس

توجه: کارشناسان و مشاورین شرکت فنی و مهندسی آبادگستر تاسیسات ایرانیان ( مشاور، طراح، ناظر و مجری مورد تایید سازمان آتش نشانی ) با شماره تماس ☎️ ۰۲۱۹۱۳۰۵۰۶۸ داخلی 105 یا 125 و یا شماره 📱 ۰۹۳۹۹۶۰۳۸۰۰ همواره آماده ارائه مشاوره رایگان 🥇 و پاسخگوئی به سوالات شما همراهان گرامی می‌باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ما و آگاهی از محصولات ، پروژه ها ، دانلودها ، اخبار و رویدادها و مقالات مرتبط با حوزه ایمنی و آتش نشانی ، سایت شرکت آبادگستر تاسیسات ایرانیان را به دوستان خود معرفی فرمائید. همچنین جهت ارتباط با کارشناسان این شرکت از صفحه تماس با ما استفاده فرمائید.

شایان ذکر است شما می‌توانید با ارائه نظرات سازنده خود در بخش نظرات و یا از طریق ارسال به آدرس پست الکترونیکی info@atapars.com ما را در جهت ارتقاء سطح علمی مطالب منتشر شده یاری فرمائید. استفاده از این مطلب با ذکر نام شرکت فنی و مهندسی آبادگستر تاسیسات ایرانیان و یا آدرس سایت www.atapars.com بلامانع می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Solve : *
11 + 28 =


سایر مطالب پیشنهادی

فهرست