ضوابط درهای مقاوم در برابر حریق

 • ورژن
 • ۴ دانلود
 • ۷۲۵٫۳۳ KB سایز فایل
 • ۲۰۱۹/۰۹/۰۳ تاریخ انتشار

۱- ضوابط درهای مقاوم در برابر حریق

ضوابط درهای مقاوم در برابر حریق در اینجا ارائه شده است.

پیرو ابهامات موجود در خصوص درهای مقاوم در برابر حریق، استاندارد ها، الزامات و معیارهای ارزیابی، بدینوسیله اعلام می گردد به دلیل عدم انتشار استاندارد ملی ایران در خصوص درهای مقاوم در برابر حریق و روش های آزمون آن این سازمان بدلیل اهمیت موضوع و مساعدت در جهت رفع مشکلات مالکین و شرکت های تولیدی و بازرگانی اقدام به تدوین اصول کلی در خصوص عرضه در های مقاوم در برابر حریق نموده است.

از این رو در صورتی که درهای عرضه شده متناسب با الزامات اعلام شده در بندهای زیر باشند استفاده از آنان در پلکان خروج بلامانع می باشد. بدیهی است این اصول تا یک سال پس از تاریخ انتشار رسمی استاندارد ملی ایران در خصوص درهای مقاوم در برابر حریق و روش های آزمون معتبر می باشد و بعد از آن شرکت های تولیدی و بازرگانی ملزم به ارائه خدمات طبق استاندارد ملی ایران می باشند.

در ورودی به دهلیز پلکان و لابی آسانسور در تمامی طبقات می بایست از نوع مقاوم، دود بند، خود بسته شو و بدون قفل و بست انتخاب و نصب گردد و به میزان ۹۰ دقیقه مقاوم در برابر حریق باشد.

در صورتی که در ورودی واحد ها به لابی به میزان حداقل ۹۰ دقیقه مقاوم حریق انتخاب شود برای در ورودی به دهلیز پلکان استفاده از در مقاوم در برابر حریق به میزان بیست دقیقه بلامانع می باشد .

شایان ذکر است تمامی در های مذکور می بایست دارای گواهینامه فنی تحمل در برابر آتش به میزان مورد نظر از یک آزمایشگاه حریق مورد تایید باشند.

در های راه های خروج باید کاملا از ساختارها و تزئینات مجاور متمایز باشند بطوری که این درها به راحتی به عنوان درهای راه خروج قابل تشخیص باشند. بر روی درهای راه خروج نباید آینه یا سایر مواد منعکسکننده نصب شود. این درها نباید با پرده، آویز، تزئینات و مانند آنها پنهان شود.

 

۲- سایر ضوابط

جهت دانلود ضوابط ملاک عمل سامانه های تهویه کلیک نمائید.

جهت دانلود ضوابط مقاوم سازی سازه های فولادی در برابر حریق کلیک نمائید.

جهت دانلود ضوابط ایمنی  پارکینگ های مکانیزه کلیک نمائید.

جهت دانلود ضوابط ملاک عمل سامانه های اطفا حریق کلیک نمائید.

جهت دانلود ضوابط ملاک عمل آسانسورهای آتش نشانی کلیک نمائید.

جهت دانلود ضوابط ملاک عمل آشکارسازهای منواکسید کربن کلیک نمائید.

جهت دانلود ضوابط نقشه راهنمای عملیات آتش نشانی کلیک نمائید.

جهت دانلود ضوابط ملاک عمل تابلوی برق بوستر پمپ کلیک نمائید.

 

توجه: کارشناسان شرکت فنی و مهندسی #آبادگستر_تاسیسات_ایرانیان (مشاور، ناظر و مجری مورد تائید سازمان آتش نشانی) با شماره تماس ۹۸۲۱۹۵۱۱۹۹۷۰+ داخلی ۱۰۵ یا ۱۲۵ همواره آماده پاسخگوئی به سوالات شما همراهان عزیز بویژه در زمینه ضوابط درهای مقاوم در برابر حریق می باشند. همچنین شما می‌توانید با ارائه نظرات سازنده خود در بخش نظرات و یا از طریق ارسال به آدرس پست الکترونیکی info@atapars.com ما را در جهت ارتقاء سطح علمی مطالب یاری فرمائید. استفاده از این مطلب با ذکر نام شرکت فنی و مهندسی #آبادگستر_تاسیسات_ایرانیان و یا آدرس سایت www.atapars.com بلامانع است.

Loading
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
  نام نویسنده:
  بهداد آهنگری
  تاریخ انتشار:
  03 سپتامبر 2019
بازگشت